Street

29. března 2010 v 20:18 | Werí :) |  films
Režisér: York Shackleton
Hrají: Laura Ramsey, Theresa Russel, Mika Boorem, Toby Hemingway
+ trailer
..Teplé větry brzkého podzimu vanou proti malému domu na předměstí v Idaho.
Uvnitř leží na posteli dospívající dívka Lexi (Laura Ramsey) s mladým klukem. Je slyšet zaklepání a Lexi vyskočí, aby otevřela, a přitom postrkuje chlapce k oknu. Ve dveřích je Lexina matka Jan (Theresa Russel) a je vzteky bez sebe. Rychle dojde ke rvačce mezi matkou a dcerou, která se stupňuje, dokud není Lexi vytáhnuta z domu za vlasy. Přitom její sestra Kris (Mika Boorem) křičí na matku, aby s tím přestala.
Toto už se stalo mnohokrát předtím. Lexi potřebuje pryč. Uteče k nedaleké benzínové pumpě, kde je vyzvednuta svou starší přítelkyní Tashou (Kelly Kruger). Jedou na malou drogovou párty v Portlandu v Oregonu. Byt je přeplněný a pár dětí paří na nejvyšší míru. Lexi brzy nachází potěšení v drogách a partě mladých. Nakonec se cítí v pohodě pod vlivem drog jen do ranního probuzení, protože si uvědomí, že její naivita vedla do ošklivé pasti. Zjistila, že ve vlastním vyvolaném drogovém komatu byla znásilněna. Zděšená a zneužitá hledá Tashu. Chce odejít. Ale Tasha jí tu nechala, tady v neznámém městě, samotnou.
Prohledává klikaté ulice centra a zjišťuje, jak by se mohla dostat domů. Ale marně, je tu opuštěná s jedinou možností, a to strávit noc na lavičce v parku s nadějí, že zítra chytí vlak domů.
Unavená a nachlazená po těžkých dnech je brzy probuzena ze spánku, špinavým dítětem ulice Ericem (Toby Hemingway). Vyděšná, ale přesto přitahovaná jeho okouzlující charismatickou osobností ho následuje. Začíná vznikat krásný vztah. Jeho životní filozofie jí osvobozuje a nemůže si pomoct, takže s ním odchází do opuštěné budovy a stráví s ním noc. Brzo v sobě nachází oddanost k pouličnímu životu a společnosti. Kopání do kontejnerů a život na ulici, učení nového způsobu života.
S Ericem se stávají jednou osobou. Zamilují se a ona se rozhodne zůstat s ním. Po měsících strávených přespáváním v prázdných domech u dálnice, Eric náhle řekne Lexi, že musí odejít. Odchází, aby mohl najít lepší cestu, jak pro ně vydělat peníze.
Lexi je osamělá, zmatená a omámená smrští otázek, které nemají odpověď. Ale pravda je, že Eric miluje sebe mnohem víc, než dokáže milovat někoho jiného. Odchází proto, aby sehnal peníze na heroin, který potřebuje. Lexi je opuštěná s rozbitými nadějemi, jak měl její život vypadat. Doufá, že se Eric brzy vrátí. Ale nevrátil. Dny, týdny a měsíce míjely. Všechny důvody, proč zůstávala v tomhle městě, byly pryč. Zase byla opuštěná v nebezpečném městě. Lexi vytrvá a stále čeká, jestli se Eric náhodou nevrátí a jejich love story nezačne znovu. Ale není tu žádné znamení. Prohledává město, počítá dny a nenachází nic než zklamání a děsivou pravdu o drogách.
Má nyní rozporuplné a děsivé pocity zakalené z odchodu všech krásných očekávání. Čas plyna a ona brzy zjistí, že i bezpečí budov, kde žila s Ericem, jí bylo odebráno. Spousta policistů, squaterstvý zakázáno. Není kam jít. Lexi volá ženě, kterou potkala, zatímco žila na ulici. Žena Devon (Vivica A. Fox) jí nabídla číslo z neznámých důvodů. Opatrná, ale zoufalá Lexi nakonec zavolá. Jakou jinou volbu má. Devon má záhadnou náklonnost k Lexi a bere si jí k sobě, jako by byla její dítě. Brzy se zjistí, že Lexi je s Ericem těhotná. Davon se se zápalem stará o zdraví Lexi i jejího dítěte a stává se vůdčím světlem jejího života. Tlačí Lexi zpět správným směrem. Věci se uklidnily a čas plynul. Lexi se učí novému životu. Potom se Eric najednou objeví a otočí její svět znovu vzhůru nohama. Je rozervaná, nemůže žít dvojí život a je nucena volit mezi bezpečným životem s Devon nebo životem na ulici a výchově svého dítěte v těchto nemilosrdných podmínkách. Zmítána zuřivostí lásky se snaží obnovit vztah a vytvořit rodinu. Eric je vyšinutý, ale poví jí, že to napraví. Ona uvěří. S neskutečnou vírou, že budou zase spolu a že udělají něco dobrého pro své nenarozené dítě.
On přestane s heroinem a rozhodne se, že bude žít jen pro Lexi a pro dítě. Ulice se změní v studené a vlhké. Lexi následuje Erica po silnici v dešti. Hledají odvoz z města. Lexi se snaží držet krok, ale Eric nebere ohledy. Potom jí zasáhne bolest. Volá Erika, ale ten jí nevěnuje žádnou pozornost. Lexi dosáhne na telefon a vytočí číslo. Vezme to její matka a slyší hlas své dcery poprvé od doby, kdy zmizela. Film vyvrcholí překvapivým koncem,
který vás šokuje a donutí vás zatajit dech.

Pořád nemůžu zjistit kdy film výjde, jsem z toho zoufalá, vážně bych ho ráda viděla :( kdo by měl nějaký info, určitě dejte vědět...!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 em@ em@ | Web | 30. března 2010 v 13:53 | Reagovat

ahoj
prosim ta pomoz mi
som vo finale sonc a potrebujem hlas
som tam ako em@
www.andy-andrejka.blog.cz/1003/finale-sonblog#komentare
prosim nedaj si ma ze tento coment do black listu :-(
keby som tu videla reklamy tak to napišem tam
vopred dakujem
a oplatim len napiš :-)

2 Potkanka SB Potkanka SB | Web | 2. dubna 2010 v 11:36 | Reagovat

ahojky,řišla jsem juknout jestli nenajdu fotky kluků,nejsou tu škoda,snad se zas někjaký objeví,hrozně se na to těším....
jinak to bude určitě hezkej film...:-)

3 Potkanka SB Potkanka SB | Web | 6. dubna 2010 v 18:58 | Reagovat

tak co už zabrali prášky?
jinak už nemám pozastaveno....
takže zase budu obíhat...
zatím papík :-)

4 Potkanka Potkanka | Web | 8. dubna 2010 v 15:06 | Reagovat

tak jo dej se do pořádku a zase napiš....

5 Potkanka-mám tě ráda SB Potkanka-mám tě ráda SB | Web | 10. dubna 2010 v 13:30 | Reagovat

těším se až napíšeš nějaký hezký článek...:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama