Prosinec 2009

Hammerhead Titanothere

31. prosince 2009 v 14:46 | Werí :)


Domovská planeta: Pandora
Jméno u Na'vi: Angtsìk
Kůže: Převážně modrá
Velikost: Jako dva sloniFan lizard

31. prosince 2009 v 14:01 | Werí :)

Domovská planeta: Pandora
Velikost: 18palců


Great Leonopteryx

31. prosince 2009 v 11:32 | Werí :)


Domovská planeta: Pandora
Jméno u Na'vi: Toruk
Kůže: Červená, žlutá a černá
Velikost: 25metrů (rozpětí)


Direhorse

30. prosince 2009 v 19:43 | Werí :)

Domovská planeta: Pandora
Jméno u Na'vi: Pa'li
Kůže: Šedá s bílými pruhy
Velikost: Přirovnatelná ke slonovi
Bližší informace

30. prosince 2009 v 14:02 | Werí :)
Většina informací zde bude pravděpodobně přeložena z angličtiny z tohoto webu
Trpělivost růže přináši :D...evidentně to tu všechno nebude hned, musí se to první přeložit xD. A tímto se předem omlouvám i za kostrbatý překlad a podobně. :)


Druh - Avatar

30. prosince 2009 v 14:01 | Werí :)

(Jake po prvním probuzení v avatarově
těle)Informace o druhu

Domovská planeta - Pandora
Kůže - Modrá s pruhy.
Výška - 3 metry
Barva očí - tmavě žlutá
Barva vlasů - černá

Avatar je lidská mysl transportovaná do geneticky upraveného těla hybrida z lidí a kmene Na'vi. Lidé používají tuto metodu, neboť nemohou žít na Pandoře bez dýchacího přístroje, protože atmosféra je toxická. Obsahuje smrtelnou dávku amoniaku, methanu a chloru. Sdružení se snaží překlenout most mezi rozdíly s domorodým obyvatelstvem, se kterými bylo těžké komunikovat a vyjednávat.

Tak byl odstartován program jménem AVATAR, kdy vědci spojili DNA Na'vi a vybraných lidských dobrovolníků. Na zemi, v genetické laboratoři, stvořili in-vitro embryo, které je geneticky vytvořeno z mimozemšťanů a lidského dárce.

Embrya rostou in-vito během letu na Pandoru, který trvá 3 roky (vesmírného času / 5 let času pozemského). Během této doby dosáhnou téměř dospělosti.


Když se "narodí" (nebo spíše důkladně přelijí) jako post-mladiství, vypadají jako Na'vi a mohou pohodlně žít na Pandoře, ale je nutná dostatek lidské neurofyziologie, aby mohl být použit jako Avatar nebo náhražka těla. Lidští dobrovolníci se poté stávají
kontrolory. Pomocí Psionické technologie (veškerá komunikace mimo tělo pomocí psychiky) může lidský kontrolor na dálku řídit tělo avatara venku v divoké přírodě. Kontrolor přijímá vstupní signály a ovládá veškerou motorickou kontrolu těla.

Kontrolor v podstatě žije skrz avatara a vůbec si neuvědomuje své vlastní tělo, dokud je napojen. Každý avatar je geneticky spojen se svým osobním kontrolorem. Díky komunikaci s domorodým obyvatelstvem skrz tyto avatary, kteří jsou pro ně méně jako vetřelci, RDA naučila některé obyvatele anglicky a pár základních dovedností.

Pár známých rozdílů mezi avatary a skutečnými Na'vi jsou takové, že Na'vi mají 4 prsty (3 prsty a palec) na rukou, zatímco avataři jich mají kvůli lidské DNA 5. Taky mají obočí, které Na'vi chybí. Avataři navíc oplývají tělní strukturou podobající se více lidem, na rozdíl od Na'vi. To je nejvíce znatelné, když porovnáte stavbu těla Jaka Sullyho s tělem mužů z klanu Omaticaya: Jakeovo tělo je znatelně statnější, než těla štíhlých Na'vi. A dodatečně, oči avatarů jsou obvykle menší a více podobné lidským v kontrastu s velkýma lemurům podobnýma očima kmene Na'vi.

Pozor! Odsud začíná spoiler!

Je možné, díky unikátní přírodě Pandory a průvodcům od Na'vi, aby byla lidská rozpolcená mysl permanentně přenesena do těla avatara. Byl to první pokus o záchranu života Grace Augustinové, ale změna selhala kvůli jejím zraněním. Poté pokus na Jaku Sullym, poté co dovedl klan k vítězství proti RDA a donutil lidi (s několika výjimkami) opustit Pandoru. Film končí jeho odhaleným lidským tělem a jeho Avatarem otvírajícím oči, které naznačují, že změna proběhla úspěšně.

Druhá série

28. prosince 2009 v 13:07 | Werí :)

Epizoda 1

28. prosince 2009 v 13:02 | Werí :)
Leter: Cutter byl vždycky výstřední, ale teď si myslím, že je prostě vyšinutý.
Leek: Řekl bych, že všichni skvělí lidé jsou trochu… zvláštní, pane.
Lester: Já jsem skvělý, Leeku a nejsem ani trochu zvláštní.


blend s avatarem xD

28. prosince 2009 v 11:46 | Werí :) |  blendy
Já vim. dneska vážně nejsem ve formě xDD

6. Epizoda

28. prosince 2009 v 0:32 | Werí :)
(Abby učí Connora flirtovat.)
Connor: Kdo by vyhrál v souboji mezi Wolverinem a Spider-Manem?
Abby: Máš flirtovat, ne kecat.
Connor: To jsou komixy pro začátečníky.


5. Epizoda

27. prosince 2009 v 22:45 | Werí :)
(Connor kouká za Abby, která má jen spodní prádlo)
Abby: Pozor, Connore, slintáš.


Trailer

27. prosince 2009 v 20:20 | Werí :)I see you + text + překlad

27. prosince 2009 v 20:11 | Werí :) |  Avatar muzikaPísnička u závěrečných titulků. Naprosto mě dostala :))

Avatar

27. prosince 2009 v 20:06 | Werí :)

Obsah

27. prosince 2009 v 20:04 | Werí :)


Žánr: akční, sci-fi
Scénář a režie: James Cameron
Hudba: James Horner
Hrají: Sam Worthington, Zoe Saldanaová, Sigourney Weaverová, Michelle Rodriguez, Stephen Lang, CCH Pounder, Giovanni Ribisi, Joel Moore, Peter Mensa, Amy Cloverová

Kino.

27. prosince 2009 v 18:48 | Werí :) |  Me
Právě jsem zažila snad nejúžasnější filmovej zážitek ve svým životě :D. Popravdě se mi na ten Avatar ani moc nechtělo,nebyla jsem z toho nadšená, ale řekla sem si... proč ne, kdyžtak se prospim. Ovšem hned od začátku mě film uzemnil... a celý dvě a půl hodiny mě držel přikovanou k sedačce, i když můj močovej měchýř už od první hodiny filmu značně protestoval :D... Efekty úžasný, příběh skvělej, celá Pandora mě úplně uchvátila. Hlavně celej ten film ukazoval, jaký jsou lidi svině, když jde o prachy..
Ale upřímě...kdo má možnost, běžte se na film podívat, je naprosto dokonalej. Sama jsem ho měla možnost vidět ve 3D, což zážitek asi ještě umocnilo :) takže, kdo chce jít a doteď váhal - Neváhejte! :)

4. Epizoda

27. prosince 2009 v 12:31 | Werí :)
Paní Davisová: Zásahová jednotka?
Cutter: Radnice bere potírání škůdců velmi vážně, paní Davisová.

Dobrou noc xD

27. prosince 2009 v 0:42 | Werí :) |  Me

Uf...takže po třech dílech, ze kterých jsem vypisovala hlášky jsem naprosto vyčerpaná. Chtěla jsem ještě napsat povídku k Primevalu a nebo něco nakreslit, ale už to prostě nejde. Očička se klííížííí :D. Zítra něco z toho udělám....buď další hlášky, nebo se pokusím hnout s tou povídkou, tak snad budu úspěšná, ale znáte mě... sem nezodpovědná a blog se starám jak kdy :D. Zejtra navíc ještě jedu do kina na Avatar ve 3D, tak jsem na to docela zvědavá, co se z toho vyklube :)
Takže mířím do hajan, tak se mějte, dobrou noc, ať vás dinosauři koušou celou noc :D

3. Epizoda

27. prosince 2009 v 0:30 | Werí :)
Lester: Kdo je ten idiot?
Cutter: Connor Temple. Vypadá opravdu střeleně, ale myslí mu to výborně.
Lester: Blíží se konec světa, tak máme na své straně aspoň potrhlého studenta. Velmi uklidňující.