Červen 2009

5. Epizoda - Ptera-šlivé zprávy

30. června 2009 v 23:48 | Werí :)

Tým objeví zavražděného golfistu spolu se vzdušnou anomálií. To přináší řadu nových problémů: Jak můžete hlídat oblohu. Zatímco tým přemýšlí, obrovský okřídlený plaz zahlédne Connora. Ale když se speciální voják připravuje k výstřelu, Cutter ho zastaví: Něco není v pořádku. Směřuje Pterosaurus na Connora - nebo ve skutečnosti na malou ještěrku jen yard před ním.

Rozhodnutý zabránit zbytečnému zabíjení, Cutter odkloní zbraň, k nespokojenosti Claudie. Pterosaurus zmizí a identita malého plaza je odhalena. Byl to Rex, Abbyin tajný pravěký mazlíček.

Díky Stephenovi je Pterosaurus chycen a uspán... ale ne dřív, než křídlem srazí Claudii. Probuzená na nemocničním lůžku, Claudia se zděšením zjistí, že dočasně ztratila zrak. Ale Cutter je zde, aby jí pomohl. Predátor byl chycen a není tu nic, čeho se bát.

A nebo je? Hluboko v houští, když Abby a Connor hledají ještěrku, projdou skrz hrozivé pohledy. Kolem holé zdechliny sedí tlupa menších, ale o hodně horších Pterosaurů. Hodují na kostech Abbyina milovaného mazlíčka? Pterosauři najednou odletí...ale kam?

Očividně přímo k nemocničnímu lůžku, kde surový útok téměř zabije Cuttera a Claudii. Cutter odejde, aby učinil životně důležitý telefonát, ale budova zmizí v plamenech. Přežila Claudie? Napraví se nakonec Helen? Tajemství pokračují...

4. Epizoda - Dodo šílenství

30. června 2009 v 23:25 | Werí :)

Nový příchod tvora zaznamenán v bytě v bytové oblasti. Speciálni vojenská jednotka vezme útokem budovu, těsně následována Cutterem, Stephenem a Connorem. Vpadnou do koupelny a najdou... krajtu. Když se Stephen a Abby pokouší dát hada do pytle, Connor se ptá, jestli může zůstat u Abby v bytě. Ta roztržitě souhlasí.

Mezitím, na ministerstu vnitra, Lester a Claudia vyslýchají Helen kvůli informacím. Ta nakonec souhlasí, že vše řekne Cutterovi, ale nakonec ho obviní z toho, že jí zrazuje. Nicméně je varuje, že smečka šavlozubých tygrů projde skrz novou anomálii a ona je tam vezme.

Na Ministerstvu vnitra, Cutter přistoupí na Helenina varování a tým vyrazí. Anomálie se vznáší v průmyslové lednici - Helen měla skutečně pravdu. Ale místo škodolibé radosti, rozptýlila ostatní a utekla skrz anomálii. Když se jí Stephen a Ryan pokoušejí dohonit, vše co najdou je pole plné anomálií a žádné stopy po Helen.

Zpět v přítomnosti, stádo Dodonů vtrhne skrz anomálii. Tým je zvládne všechny chytit a poslat zpět skrz anomálii dříve, než zmizí - všechny, kromě jednoho. Tom a Duncan si berou Doda domů, kde se začíná chovat nepředvídatelně a kouše Toma. To je Dodův konec.

Během pitvy mrtvého ptáka, se náhle objeví parazit v jeho zobáku. Po výzkumu si tým uvědomí, že parazit řídí hostitele, aby zaútočil na ostatní v okolí, přenesl na něj své larvy a poté hostitele zabil. Neuvědomujíce si nebezpečí se Tom cítí čím dál tím hůře a pokusí se napadnout Duncana...

3. Epizoda - Helen se ozývá

30. června 2009 v 23:00 | Werí :)

Nehledě na Cutterova beznadějná varování, Lester zůstává optimistický a myslí si, že tenhle problém s anomáliemi jednoduše zmizí. Ale příchod zlého vodního tvora (Mosasaura),do místního plaveckého bazénu, je špatná zpráva. Obzvlášť pro pár mladých plavčíků. Když se chlapcovy
vyzvrácené tělesné ostatny objeví v nedaleké nádrži, Cutter si uvědomí, že tu mají dalšího pravěkého zabijáka

Další špatné zprávy: Nejnovější animálie je pohyblivá, a přemístila se do hluboké nádrži, kde zmizí vojenský potápěč a další Mosasaurus napadne Abby. Tým tvrdě pracuje na nalezení a udržení anomálie pod kontrolou, ale jak chcete ucpat trhlinu v čase? Cutter si myslí, že se anomálie přesouvají podle dráhy časové přesmyčky, ale nemá důkaz, Lester rychle smete jeho nápady.

Mezitím, mladá žena oznámí malou netěsnost, která rychle zaplavuje její sklep. Když pošle dolů instalatéra, nemá ani ponětí, že predátor z Křídy číhá pod vodou, připraven zaútočit.

Anomálií v jejím sklepě nakonec proplave i mrtvola zmizelého potápěče, který rovněž nese zprávu od Helen Cutterové. Claudiina podezření jsou najednou potvrzena: Helen je stále naživu a Cutter o tom ví vše. Lester oznámí ultimátum: Přiveďte jí zpět, nebo jste z kola venku.

Cutter se nakonec setká tváří v tvář se svou pohřešovanou manželkou. Helen se ho pokouší přesvědčit, aby zůstal probádal s ní skvělý nový svět... ale co je její hlavní cíl? Cutter její návrh odmítne. Když odchází uskutečnit cestu zpět zkrz anomálii, prudký Mosasauří ůtok ho málem zanechá v minulosti. Když se v přítomnosti probudí, zjistí, že nepřišel zpět sám...

2. Epizoda - Zamoření v podzemí

30. června 2009 v 22:30 | Werí :)

Cutter začíná tušit, že jeho zmizelá žena, Helen, věděla o anomáliích. I když všichni považují nalezení jejího foťáku - milion let v minulosti - za ujištění o její smrti, Cutter si není tak jistý.

Lester je stále více skeptický v Cutterově případu "Ztracený Cannon", ale Claudia ho obhajuje jako jediného experta. Emoce se vyostřují a v každém to pod povrchem vře. Zatímco Lester podezřívá Claudii z postranních motivů o udržení Cuttera v týmu, Abby doufá, že jí Stephen začně vidět jako něco víc než: "tu holku s ještěrkama."

Mezitím co Connor okázale selhává při pokusech sbalit Abby táborovými příběhy, tvorově vtrhnou do Londýnského metra. V labyrintu tunelů vojáky SAS napadnou obrovští pavouci.

Když Cutter a jeho tým slézou dolů a prohledají metro, najdou něco mnohem více zuřivého, čekající na ně: Arthropleura, plazící se, 15-stop (4,5 metru) dlouhá, jedovatá předchůdkyně stonožky. Stephen a Abby utečou, ale Cutter se ztratí v podzemním bludišti chodeb. V temnotě vidí letmý záblesk ženy. Mohla by to být Helen?

Stephen provede zoufalý pokus o záchranu Cuttera ze spárů Arthropleury, ale je napaden. Při blouznění způsobeném jedem, si myslí, že vidí Helen, která má zprávu pro Cuttera.

Stephenova jediná šance na přežití je protijed. Vědí, že jediná cesta, jak ho získat je přímo od tvora. Connor použije svoje encyklopedické znalosti z pravěku, aby přivedl tým na tvorovu stopu, ale dostanou se tam včas, aby zachránili Stephena? A bude stát získání toho, co potřebují, další život?

1. Epizoda - Skákající ještěrka

30. června 2009 v 22:01 | Werí :)


Nick Cutter je evoluční zoolog, který se dostal do konfrontace s objektem svých studíí takovým způsobem, který si nikdy nedokázal představit. Pobízený zanícením svého otravného, ale brilantního studenta Connora Templa se profesor Cutter a jeho laborat Stephen Hart vydají prozkoumat tajemné zvíře spatřené ve Forest of Dean.

Abby Maitlandová, ošetřovatelka v zoo, objeví nejpodivnějšího mazlíčka jakého kdy viděla. Může být malá ještěrka, nalezená mladým chlapcem v lese, opravdu úplně nový druh? Rozhodnutá zjistit víc, se Abby a chlapec vydávají pátrat.

Cutter pozve Claudii, aby se přidala k hledání záhadné bestie. V lese najdou ztuhlou Abby hledící si tváří v tvář se Scutosaurem, obrovskou bestii pocházející z Permského období - 250 milionu let zpátky. Ale tento tvor je poslední z jejich starostí. Scutosaurus je vegetarián... takže kdo nebo co vytáhlo mrtvou krávu vysoko na strom?

Příběh chlapce potvrdí Cutterovi nejhorší obavy: divoký Gorgonipsid, jeden z permských nejnebezpečnějších predátorů je rovněž na svobodě. Musí vystopovat bestii...dříve než najde další kořist.

Ale odkud vlastně tyto tvorové přišli? Je to evoluční návrat do budoucnosti? Nebo možná experimentální hybridi? Když Cutter a ostatní sledují Scutosaura, tvor nevědomky dovede tým k odpovědi: Blikající deformace ve vzduchu, skrz kterou Scutosaurus úplně zmizí.

Mohli se opravdu dívat na trhlinu v čase -anomálii- která vede zpět do prehistorických časů? Mohou tvorové procházet ze své vlastní éry do té naší, a jestli ano, mohou lidé dokázat to samé? Je tu jen jedna možnost, jak to zjistit. Cutter je rozhodnutý učinit výpravu, přesvědčený, že odpověď na zmizení jeho ženy leží na druhé straně...

Filmy a seriály

28. června 2009 v 3:14 | Werí :)Počítadlo

28. června 2009 v 2:45 | Werí :)


[CNW:Counter]

SEO Optimalizace

Týjo

28. června 2009 v 1:08 | Werí :) |  Me

Tyjo nikdy byste nevěřili, jak dá takovej primitivní design zabrat :D...plácala jsem se s nim kolik hodin a pěkně se u toho navztekala :D... to snad ani není možný tyjo. Ale tak snad aspoň trochu ujde..žeo? žeo? Doufám... protože jestli ne, tak se rovnou pudu zahrabat :DD tak já si du lehnout, tak čůůůz xD

Hominid

27. června 2009 v 21:52 | Werí :)
Helen Cutterová se rozhodla, že jediná možnost, jak zastavit destrukci života na Zemi je zastavit evoluci lidstva. Opičí muž zobrazený v Primevalu byl založen na kostře Australopithecus afarensis, který byl objeven v Ethiopii v roce 1974 a pojmenován 'Lucy' podle písně od Beatles - 'Lucy in the sky with Diamonds' (Lucy na obloze s diamanty). Seriál se zmiňuje o stanovišti 333, která byla objevena ve stejném roce a obsahuje ostatky 13 jedinců, kteři, jak se zdálo, zemřeli ve stejný čas a ne kvůli predátorům. Z toho důvodu námět, že Helen selhala ve svém pokusu vyhladit lidskou rasu, protože výsledek po její otravě byl právě ve fosilních záznamech.

Embolotherium

27. června 2009 v 21:51 | Werí :)
Embolotherium je vyhynulá skupina brontothere, která žila v Mongolsku v
období pozdního Eocénu. Je nejlépe rozpoznatelné podle kostěného výrůstku vyrůstajícího z přední části lebky. Ačkoliv mohou vypadat jako dnešní nosoožci, nejsou si příbuzní a měli více než 2 tuny. Embolotherium bylo býložravé ale jejich velikost je dělala velmi nebezpečnými.

Megopteran

27. června 2009 v 21:49 | Werí :)

Při cestování do budoucnosti náš tým narazí na zničený svět, kde dominují predátoři z budoucnosti a obrovský hmyz nazvaný Megopterans. Není vědecký záznam tohoto hmyzu, spíše to byla soutěž mezi výrobci Primevalu, kterou vyhrál Carim Nahaboo. Carim dodal popis s tímto designem: "Tato příšera je vysoce adaptovaný predátor, který se vyvinul z masožravých brouků, jako je tygří brouk. Jsou asi 6 stop vysocí (asi 183 cm), a používají obrovské složené oči k vyhledání kořisti v budoucí džungli. Když najdou vhodnou kořist, použijí obrovské nohy k chycení ptáka nebo jiného obrovského hmyzu, zatímco čelisti ostré jako žiletky s jídlem udělají krátký proces. Toto monstrum je také velmi rychlý běžec a používá rychlost k lovu kořisti na dlouhé vzdálenosti, protože křídla mohou používat pouze na krátkou vzdálenost."


Dracorex

27. června 2009 v 21:48 | Werí :)
Dracorex je dinosaurus z Jižní Ameriky v pozdní křídě. Ačkoliv je to dinosaurus, nese stejné znaky jako středověcí draci. Lebka a páteř Dracorexe byla poprvé objevena v roce 2006 v Hell Creek Formation v Jižní Dakotě. Tým, který ostatky našel měl smysl pro humor a pojmenoval dinosaura Dracorex Hogwartsia, což znamená Dračí král z Bradavic. Dracorex není masožravec, patří k největší skupině býložravců nebo všežravců Pachycephalosauridae, která je známá díky své zesílené a vyklenuté lebce.

Terror Birds

27. června 2009 v 21:47 | Werí :)
Phorusrhacids neboli Terror Birds jsou velcí masožraví nelétaví ptáci, kteří byli krátce dominantními predátory v Jižní Americe během třetihorní periody (před 62 - 2,5 miliony let). Měli zhruba 1 až 3 metry. Titanis walleri, jeden z největších druhů, známý se Severní Ameriky, označovaný jako poměrně vzácný exemplář byla zvířata, která se vyvinula v Jižní Americe. Rozšířili se na sever po vytvoření Panamské šíje. Jejich křídla zakrněla v hákům podobné útvary, které mohly být roztaženy jako ruce a sloužily jako pomocník při pohybu ke stržení kořisti k zemi. Vypadali jako pancéřem pokrytí pštrosi, Terror Birds jsou také velmi rychlí běžci.


Killer Fungus

27. června 2009 v 21:46 | Werí :)
Houba je parasiticka, doslova přebírá řízení nad člověkem, který se s nimi dostane do kontaktu. Oběti jsou přemoženy, získávají ohavnou schránku, ve které mohou pouze roznášet houbu dál. Houba 'požírá' svou kořist, ale udrží nejasně lidský tvar, který jí dělá hrozivou a děsivě nebezpečnou. Je to děsivá evoluce dnešních parazitů, kteří dokáží změnit hostitele pro lepší reprodukci. Tým si zpočátku myslí, že stačí organismus spálit, ale to se ukáže jako nejhorší možná řešení, protože to způsobuje reprodukci a vypouštění spór. Nakonec zjistí, že chlad je odpověď, a úspěšně jí chytí v CVA a zmrazí ji.


Giganotosaurus

27. června 2009 v 21:45 | Werí :)
Giganotosauru neboli 'G-Rex' je největším predátorem se kterým se tým setkal. Je okolo 13 metrů dlouhý a váží asi 7 tun. Navzdory své pověsti, nebyl T-rex největším masožravým dinosaurem. Giganotosaurus (znamenající 'obrovská jižní ještěrka') byl větší a neměl maličké přední končetiny. Jediné nálezy byli v Jižní Americe. Giganotosaurus žil asi před 93 až 89 miliony let a byl vzdáleně příbuzný Jurským allosaurům. Žil v dobách, kdy kontinenty oplývaly obrovskými býložravci, nazývanými titanosaurids. Věří se, že Giganotosaurus byl schopný tyto obrovská zvířata chytit - některá vážila až 100 tun.

Diictodon

27. června 2009 v 21:44 | Werí :)
Diictodon byl velmi běžný druh býložravce, žijící před asi 225 miliony
let. Třebaže žili ještě před dinosaury, mají velmi blízký vztah k savcům a jsou zobrazování jako savcům podobní chováním. Podobně jako moderní hlodavci, veverky nebo krysy, jsou Diictodoni přitahováni elektrickými kabely, ale nikdo neví proč.


Camo Beast

27. června 2009 v 21:42 | Werí :)
Camo beast je návštěvník z budoucnosti. Objevilo se, že je to forma primáta a sdílí mnoho vlastností s aye aye z Madagarcaru: tvor tak zvláštně vypadající, že je v domorodé mytologii považována za symbol smrti. Schopnot měnit barvu kůže podle podmínek není v současné době u savců zaznamenána, ale u Camo Beast funguje na stejném principu jako u sépie.


Pristichampsus

27. června 2009 v 21:41 | Werí :)
V první epizodě nové série je anomálie otevřena v Britském muzeu uprostřed Egyptského artefaktu. Skrz ní prošel druh super-krokodýla, dostávající obyvatele Londýna do smrtelného nebezpečí. Pristichampsus byl prastarý druh krokodýla, který žil před 56 až 35 miliony lety. Nejspíš neměl pouze delší nohy, ale někdo věří, že měl malá kopyta namísto spárů.


Raptors

27. června 2009 v 21:39 | Werí :)
První epizoda, tým je povolán vyčitit raptory infikované obchodní centrum. To je poprvé, kdy se setkali tváří v tvář pravému dinosaurovi a Cutter je tím fascinován. Raptor jako slovo zlidovělo díky Jurskému parku a je lehce kritizováno paleontology. Je to všeobecný název pro popis skupiny hbitých dinosauřích predátů nazvaných dromaeosaurids. Tato skupina se vyznačovala odlehčenou kostrou, dlouhými horními končetinami a smrtícím srpovitým drápem na druhém prstu.


Smilodon

27. června 2009 v 21:38 | Werí :)
Hned po dinosaurech je šavlozubý tygr asi nejslavnějším predátorem. Naneštěstí se objevil bez známky po anomálii a začal žrát návštěvníky zábavního parku. Ukáže se, že asistentka z parku ho našla jako mládě a vychovala ho sama. To vysvětluje, proč se nikde neobjevila anomálie, protože se objevila už před lety. Tvor v tomto díle je založen na největší kočkovité šelmě Smilodon fatalis, který žil v Jižní Americe do doby před asi 100 000 lety.